Obvezni in neobvezni izbirni predmeti za šolsko leto 2023/24

Spoštovani starši!

Šola bo v šolskem letu 2023/2024 poleg rednih predmetov po predmetniku izvajala pouk obveznih izbirnih predmetov za učence 7., 8. in 9. razredov in pouk neobveznih izbirnih predmetov za učence 4., 5. in  6. razreda.

Izbirni predmeti se izvajajo 1 uro tedensko (lahko strnjeno v enem obdobju), le tuji jezik se izvaja dve uri tedensko:

• Učenci 7., 8. in 9. razreda obvezno izberejo dve uri pouka obveznih izbirnih predmetov, lahko pa tudi tri ure, če s tem soglašajo njihovi starši.
  • Učenci od 4. do 6. razreda lahko izberejo največ dve uri pouka neobveznih izbirnih predmetov. Drugi tuj jezik se izvaja dve uri tedensko, vsi ostali predmeti pa eno uro tedensko. Priporočamo, da učenec izbere samo en neobvezni izbirni predmet.

Učenec lahko napreduje le, če ima pozitivne zaključne ocene pri vseh predmetih, tudi pri izbirnih. Obiskovanje izbirnega predmeta je obvezno celo šolsko leto.

Z otrokom skupaj preglejte ponudbo in se glede na njegov interes odločite, katere obvezne ali neobvezne predmete bo obiskoval.

PONUDBA obveznih izbirnih predmetov za učence od 7. do 9. razreda   PONUDBA neobveznih izbirnih predmetov za učence od 4. do 6. razreda

Prijave na izbirne  predmete – obvezne in neobvezne bodo potekale preko portala LoPolis.si  od 30. marca do 11. aprila 2023. Neobvezne izbirne predmete izbirajo učenci, ki bodo prihodnje leto obiskovali 4., 5. ali 6. razred. Obvezne izbirne predmete izberejo učenci, ki bodo prihodnje leto obiskovali 7., 8. ali 9. razred. Predstavitve in navodila si preberite na zgornjih povezavah.

Navodilo za prijavo

Starši se na Portal LoPolis prijavite tukaj -> https://www.lopolis.si/ z uporabniškim imenom in geslom. V primeru pozabljenega uporabniškega imena ali gesla, na portalu LoPolis uporabite možnost pozabljeno geslo. Na svoj elektronski naslov boste prejeli nove podatke za vpis. Navodila za spletno prijavo na izbirne predmete se nahajajo TUKAJ

(Visited 1.980 times, 1 visits today)