Skoči na glavno vsebino

FOTOGALERIJA 2023/2024

Šolsko igrišče si že leta delimo z ostalimi krajani soseske. Ker želimo, da bi naš Draveljčkov gaj ostal čist, urejen, zelen in nam še dolgo nudil senčko v vročih poletnih dneh, so učenke 4. b razreda naslikale in zapisale simpatične rime, da bomo še dolgo skupaj uživali v prekrasni oazi sredi Dravelj. Izobešeni izdelki so na ograji ob vhodu pri telovadnici.

Ob koncu šolskega leta smo v podaljšanem bivanju raziskovali običaj v Dravljah, ko so ob Rokovem sejmu nekoč obešali žabe na drogove. Če si želite prebrati nekaj več, vas vabimo v Draveljčkov gaj, na šolsko igrišče, kjer je na ograji pri vrtcu izobešen opis kulturne dediščine našega kraja. Ob tej priložnosti smo urili svoje prstke, ustvarjali, delali žabje poskoke, skrbeli za paglavce in se spoznali z razvojnim krogom dvoživke. Žabe so tudi znak naše šole, s katerim se ponosno predstavljamo.

Prva razreda sta v sredo, 19. 6. 2024, izvedla še zadnji naravoslovni dan - obisk ZOO Ljubljana.

V četrtek, 13. 6. 2024, se je od nas na valeti poslovila še ena čudovita generacija devetošolcev. Na večerni prireditvi smo podelili priznanja najboljšim bralcem, najboljšim devetošolcem, najboljšim tekmovalcem, športnikom, umetnicam in še komu. Poslušali smo kar nekaj vsebinsko in čustveno močnih govorov, veliko plesali, se zabavali, tu pa tam pa tudi malce pojokali. Torej, vse kar sodi k slovesu od osnovne šole! 

14. in 15. junija smo se skupina petih učencev 8. razreda odpravili na odpravo MEPI.

CŠOD Kavka (Livška Ravne) od 18. do 22. 6. 2024

V ponedeljek 17. junija je v Ludus centru potekalo Občinsko prvenstvo v odbojki na mivki. Naši fantje so odlično igrali in premagali OŠ Alojzija Šuštarja, žal pa so po napeti tekmi morali priznati premoč OŠ Danile Kumar in si s tem zaprli pot v polfinale. Čestitke fantom za borben nastop in izjemna pohvala za športno obnašanje! Ekipa: Nik Koprivc, Svit Turk, Luka Panič, Aljaž Goričanec

17. 6. 2024

Plavalna šola v naravi - Dom RK (Debeli rtič) od 14. do 18. 6. 2024

V soboto, 8. 6., smo z obiskom Otroškega knjižnega festivala v parku Sveta Evrope, zaključili s projektom Prostovoljstvo in spodbujanje socialnih veščin. V sredo, 5. 6., pa se je 2. a odpravil v Vodnikovo domačijo Center na ogled razstave Biba buba baja – Ustvarjanje (za) otroka socializma.

V maju so učenci drugega, tretjega in petih razredov s pevskimi in plesno točko obogatili kulturni program ob Dnevu Četrtne skupnosti v Dravljah. Na ogled je bila tudi razstava likovnih izdelkov. Pevke in pevci Otroškega pevskega zbora pa so nastopali v Mestnem muzeju, na tradicionalni dobrodelni prireditvi Lions kluba – Rožnik »Iskrice v očeh 2024«. Potrebno je negovati in ohranjati sodelovanje šole z lokalno skupnostjo, saj skupaj soustvarjamo družbo prihodnosti.

V sredo 29. maja se je pet učencev naše šole udeležilo Področnega prvenstva v atletiki. V finale so se uvrstili najboljši posamezniki po rezultatih z občinskega prvenstva. Čestitke vsem nastopajočim! Rezultati: Val Brglez 4. mesto - suvanje krogle Liona Gajič 5. mesto - 60m Bor Bradač 6. mesto - skok v daljino Julija Bergant Šajnovič 9. mesto - 60m Ian Mark Wolf 12. mesto - 1000m

od 24. do 26. maja 2024

Izdelki učencev 1. razreda iz naravnih materialov na Draveljčkovem dnevu. 23. 5. 2024

Glasbena in likovna delavnica v Groharjevi hiši - 22. 5. 2024

V torek 21. maja je na OŠ Antona Šuštarja potekalo prvenstvo Ljubljane v košarki 3x3. Prvič se ga je udeležila tudi naša šola. Učenci so prikazali borbeno igro in z malo več izkušnjami, bi se uvrstili v nadaljnje boje. Premagali so OŠ Vič in priznali premoč OŠ Danile Kumar in OŠ Ledina. Čestitke vsem nastopajočim! Ekipa: Matic Drobnič, Luka Ribačenko, Luka Panič, Erik Kobe, Svit Turk in Rok Tozon Miketič.

V ponedeljek 20. maja je na Atletskem štadionu Šiška potekalo Občinsko prvenstvo v atletiki za starejše in mlajše učence. Medaljo je pri mlajših učenkah osvojila Liona Gajić, s tretjim mestom v teku na 60m. V teku na 600m je Lučka Kobal osvojila 10. mesto in Vid Rankelj 8. mesto. Pri starejših učencih je medaljo osvojil Val Brglez s 3. mestom v suvanju krogle. V teku na 1000m je Ian Mark Wolf osvojil 4. mesto. V metu vortexa je Jaka Kastelic osvojil 5. mesto, Žiga Švagelj v skoku v daljino 5. mesto, prav tako odlična 5. je bila Lara Bergant Šajnovič v suvanju krogle. Čestitke vsem nastopajočim za odlične rezultate in nabiranje novih izkušenj!

Športno društvo GIB - 16. 5. 2024

V soboto, 11.5. 2024, smo se z učenci, ki obiskujejo likovni krožek in sodelujejo v projektu Prostovoljstvo, odpravili v galerijo DLUL. Ogledali smo si razstavo in spoznali akademsko kiparko Urško Toman. Pod njenim mentorstvom smo oblikovali v glini in v druženju in izmenjavi idej preživeli prijetno in ustvarjalno dopoldne. Tanja Kogoj in Vesna Farkaš

POT OB ŽICI - 10. 5. 2024

V ponedeljek, 22. aprila, na Svetovni dan Zemlje, se je na šoli odvijala čistilna akcija za učence naše šole. Akcijo smo izvedli v sodelovanju s krajevno skupnostjo, Dnevnim centrom Skupaj v skupnosti in podjetjem AstraZeneca. Učenci so se skupaj z učitelji podali na teren, kjer so očistili smeti v neposredni šolski okolici in se ozavestili o pomembnosti ohranjanja čistega in zdravega okolja. Svoj doprinos k Svetovnemu dnevu Zemlje so prispevali tudi učenci podaljšanega bivanja, ki so očistili šolsko igrišče. Čistilna akcija je bila priložnost, da se zavemo pomena skrbi za naš planet in da vsak posameznik lahko prispeva k njegovi ohranitvi. Upajmo, da je bila naša akcija odraz spoštovanja do Zemlje in naj bo hkrati navdih za trajnostno delovanje v prihodnosti. Zapisal: Jernej Glaser

Na šoli smo imeli malo drugačno delavnico. Obiskali so nas iz društva Bioexo. Pri tej naravoslovni delavnici so učenci spoznali ptičjega pajka Rozi, rdečerepega udava Araxa in njegovega mladička Fenixa. Lahko so se tudi dotaknili madagaskarskega sikajočega ščurka Štefana in bradate agame Tineta. Delavnica, ki bo učencem ostala v lepem in trajnem spominu. Diana Rutar

V okviru projektov »Medkulturno sodelovanje« in »Branje« se je v nedeljo, 21. 4., nekaj učencev udeležilo predstave Pet fantastičnih živali v Vodnikovi domačiji Center. Vodnikova domačija že vrsto let pripravlja nedeljski otroški program NEDELCE, ki je brezplačen. Domačijo v Šiški trenutno obnavljajo, zato se kulturni dogodki odvijajo v Trubarjevi hiši na Stritarjevi 7 v središču Ljubljane. Skupaj smo si ogledali prostore, galerijo, pobrskali za zanimivimi knjigami, najbolj pa so nas navdušile zgodbe o nenavadnih živalih, ki jih je pripovedovala in uprizorila Maša Jazbec. Drugače preživeto nedeljsko dopoldne je bilo zelo prijetno. Mentorica: Vesna Farkaš

18. 4. 2024 je bil za našo šolo poseben dan, saj smo z nepozabno kulturno prireditvijo zaključili bralno značko. V ta namen smo na šolo povabili slovensko pisateljico Neli Filipič, ki se nam je predstavila na svojevrsten in prav izviren način, v preobleki nekaterih literarnih likov iz slovenske književnosti.

Tivoli - 11. 4. 2024

V jeseni so učenci izdelali herbarije gozdnih dreves in tako spoznali naše najbolj pogoste drevesne vrste. Med učenci naše šole smo izvedli anketo o gozdu. Anketo je rešilo 184 učencev OŠ Dravlje. Anketo so reševali učenci od 3. do 9. razreda. Izkazalo se je, da učenci redko obiščejo gozd. Čeprav gredo v gozd le 1x ali 2x na leto, se v gozdu zelo dobro počutijo. Anketa je tudi pokazala, da učenci slabo poznajo gozdna drevesa in gozdne živali. Učenci so tudi ustvarjali na temo gozd. 2 učenca sta napisala pesem o gozdu, en učenec je narisal strip. Preučevali smo gozdno mitologijo in se podali na Jesenkovo pot. Gozd smo tudi fotografirali. Učenci so prinesli tudi rogovje in lobanje srnjadi. Na koncu pa smo pripravili razstavo na šoli z naslovom Gozd, kjer smo predstavili naše delo.

Dnevi v marcu so tako v nas kot v šoli prebudili pomlad. Učenci so ustvarjali pozornosti za njihove najbližje – mame, očete, babice, dedke, tete, strice, sestre in brate. Ker se bliža košnja šolskih zelenic, so učenci sodelovali pri spomladanskem čiščenju šolskega igrišča. Proti koncu meseca smo dneve popestrili s pogovorom o velikonočnem vikendu, izdelavo izdelkov na to temo ter jajčnimi vragolijami. Za prijetno vzdušje pa smo hodnik »obarvali« z visečim cvetjem. Ta nas ob prihodu v šolo spomni na toplino pomladi. Za aktiv podaljšanega bivanja, Neža Čepon

V sredo, 3. 4. 2024, so učenci 4. in 5. razredov v okviru Hiše eksperimentov spoznavali tehniko in eksperimentiranje. Nekaj utrinkov tega poučnega dne…

V četrtek, 28. 3. 2024, je bila na šoli prireditev Pozdravljena pomlad. Učenci prve triade so nam s pevskimi in plesnimi točkami pričarali lepo pomladno predstavo. V fotogaleriji si lahko ogledate nekaj utrinkov s predstave.

V sredo, 13. 3. 2024, se je Tinkara Mali, kot predstavnica šolske skupnosti in šolskega parlamenta udeležila 34. Mestnega otroškega parlamenta na temo »Duševno zdravje otrok in mladih«.

CŠOD Burja (Seča) od 11. do 15. 3. 2024

Z izbirnim predmetom Organizmi v naravnem in umetnem okolju smo se udeležili akcije prenašanja dvoživk čez cesto. Dvoživke so ogrožene predvsem zaradi vpliva človeka na njihova življenjska okolja. Vsako leto veliko dvoživk povozijo avtomobili. To lahko preprečimo tako, da ob cestah, kjer se v času mrestenja dvoživke selijo do mrestišč, postavimo zaščitne ograje in nato živali varno prenašamo prek ceste. Veseli smo, da smo se udeležili te akcije in po svojih močeh naredili nekaj dobrega za naravo. Diana Rutar

Umrl je 8. februarja poet, ki danes ga slavi ves svet. Sta Valentin in Pust si roke podala, ljubezen in šema pa skup' zaplesala. Sonce prehitro pobralo je sneg, so ritke spet suhe, pripravljene na nove izzive za naše nadebuhe. Zapisala: Helena Pegan

Učenci 1. A in 1. B razreda v Etnografskem muzeju: Bilo je nekoč. - 27. 2. 2024

Ruška koča (Areh) od 26. 2 do 1. 3. 2024

Na naši šoli je bilo na pustni torek zelo veselo in pisano vzdušje. Razredna stopnja je imela PUSTOVANJE in šolo so preplavile pisane pustne maske vseh vrst. Letošnje pustovanje smo izvedli v sodelovanju s Plesnim klubom Ples plus. Učenci so se naučili treh plesnih koreografij. Na zaključku so se vse maškare zbrale v veliki telovadnici in pokazale naučene plese. Nastopile so tudi članske tekmovalke pom plesne skupine s cofi. Glede na veliko število mask in veselo vzdušje, smo prepričani, da bomo kmalu pomahali zimi v slovo.

Na pustni torek smo za učence od sedmega do devetega razreda organizirali zimski športni dan. Učenci so lahko izbirali med uživanjem na snegu ali ledu. Na Roglo so se odpravili smuċarji in sankači. V dvorani Zalog pa so svoje znanje prizkušali drsalci. Za nami je en super dan, poln novih doživetij in izkušenj.

V sredo, 7. 2. 2024, smo pripravili proslavo ob kulturnem dnevu. Otvorili smo jo s slovensko himno, nato pa sta led prebili dve instrumentalni točki. Prisluhnili smo učenki 7. razreda, ki nam je v avtorjevem imenu prebrala pismo, ki ga je France Prešeren maja 1824 napisal svojim staršem. Sledili sta deklamaciji (Zdravljica in pesem Kam?). Za konec so nam učenci dramsko recitacijskega krožka, pod vodstvom učiteljice Vlaste Vrhovec, odigrali Povodnega moža. Kulturni praznik smo obeležili v prijetnem vzdušju, točke pa sta povezovala Pia in Jan. Ste vi osmega februarja uspeli obiskati kakšno kulturno ustanovo? Zapisala: Tinkara Mali, IP Vzgoja za medije

5. februar 2024

V četrtek 1. februarja je na Škofijski gimnaziji potekalo finale Občinskega prvestva v nogometu za dekleta. Kljub začetni tremi in porazu so se dekleta zbrale in zmagale tekmo za napredovanje. V borbi za tretje mesto pa so morale priznati premoč nogometašicam iz OŠ Vič. Dekleta so prikazala borbeno igro in osvojile odlično 4. mesto. Čestitke vsem tekmovalkam!

Težko pričakovani sneg je v Dravlje prinesel zimsko veselje. V podaljšanem bivanju smo se pogovarjali, brali in ustvarjali na temo zime (zimska oblačila, zimski športi, živali pozimi...) ter veliko časa preživeli na snegu. Snežne vragolije spodbudijo otroke h gibanju in jih zbližujejo. Na snegu se še raje družijo. Ste vedeli, da je vsaka snežinka drugačna? Z aktiv podaljšanega bivanja, Vesna Farkaš

ZAHVALA ŠOLSKEMU SKLADU Učitelji podaljšanega bivanja in učenci razredne stopnje se zahvaljujemo šolskemu skladu za donacijo. Kupili smo žoge za nogomet, košarko in med dvema ognjema. Prizadevamo si, da se naši učenci čim več gibajo in igrajo z žogami, saj so prav igre z njimi ključne pri razvoju naravnih oblik gibanja in pridobivanju športnih znanj. Srčna hvala. Za aktiv OPB: Vesna Farkaš

Lampijon v Parku Zvezda

V petek, 22. 12. 2023, smo se učenci in učitelji udeležili proslave ob dnevu samostojnosti in enotnosti. Proslavo smo otvorili s slovensko himno, ki jo je učenka 9. razreda predstavila še v znakovnem jeziku.  Sledili so nastopi učencev razredne stopnje s plesnimi in pevskimi točkami. Navdušili so nas. Pozornost so pritegnili tudi dramski vložki novonastalega dramskega krožka. Nazadnje pa so se opogumili učenci devetih razredov in nam zaplesali tango, ki so se ga naučili pri pouku športa. Prireditev smo zaključili ob tradicionalnem petju Bele snežinke in se nato podali prazničnim dnevom naproti.

December je čas v letu, ko se ustavimo in doživljamo čarobnost tega obdobja z ljudmi, ki jih imamo radi. Tudi na naši šoli preživljamo ta mesec v znamenja miru in prijetnega praznovanja. Že takoj na začetku meseca nas je ponoči obiskal prvi dobri mož (sv. Miklavž). Otroci so se zjutraj razveselili njegove sladke pozornosti. Zaključne priprave na sejem so potekale uspešno in z zadovoljstvom na obrazu. Naše umetnine so zaživele v končni podobi. Sejem je potekal čarobno, izdelki pa danes že krasijo marsikateri dom. V mesecu decembru smo v podaljšanem bivanju poskrbeli tudi za okrasitev šolskih prostorov. Smrečica razsvetljuje hodnik, snežinke pa pričarajo pravo zimsko pravljico. Želimo vam, da v novo leto vstopite pravljično, z veliko notranjega miru in občutkom hvaležnosti. Srečno 2024! Za aktiv podaljšanega bivanja: Neža Čepon

Pri pouku biologije smo se o zgradbi DNA učili na kreativen način in sicer z izdelovanjem modelov DNA. Takšen način učenja nam je bil zelo všeč, saj smo aktivno sodelovali in se res veliko naučili. Želimo si še veliko takih ur ☺️ Učenke in učenci 9. a ter 9. b razreda

7. december 2023

Minicity - 22. 11. 2023

CŠOD Čebelica (Dolenja vas pri Čatežu) - od 22. do 24. 11. 2023

Za deklice - 19. 10. 2023 Za dečke - 15. 11. 2023

V petek, 10. 11. 2023 je za učence 4. in 5. razredov potekal športni dan malo drugače – v BIT CENTRU. Učenci so bili razdeljeni v skupine, v kateri so nato krožno obiskali različne dejavnosti.

V času pred jesenskimi počitnicami, smo se z učenci pogovarjali o prihajajočih praznikih. Najbolj podrobno smo se pogovarjali o dnevu reformacije. Ta dan je v Sloveniji državni praznik, na katerega obeležujemo rojstvo slovenskega knjižnega jezika. Da bi obeležili to zgodovinsko pomembno obdobje in praznik, smo pred jedilnico pripravili razstavo z upodobitvami Primoža Trubarja. Izvedli pa smo tudi precej pestrih delavnic in aktivnosti na temo "noč čarovnic" (izdelki iz volne, strašljive hiše in gradovi, pošasti, čarovniške delavnice in še kaj). Več o dogajanju v priloženih fotografijah.

V ponedeljek, 23. oktobra 2023, smo se učenci od 6. do 9. razreda zbrali pred šolo za pohod na Nanos, vendar smo zaradi slabšega vremena odšli na Slivnico. Slivnica, ki leži na 1114 metri n. v., se nahaja nad naseljem Cerknica. V mnogih povedkah se Slivnica omenja kot shajališče coprnic, ki so jih obtoževali, da delajo nevihte, točo, jemljejo mleko kravam, z uroki povzročajo bolezni in škodo, se spreminjajo v živali, letajo na metlah, imajo zveze s hudičem in podobno. Mi nismo srečali nobene coprnice, kar pa ne pomeni, da je ne boste srečati vi, če boste šli po naših stopinjah. Pot je bila dokaj zahtevna, vendar je bil razgled z vrha vreden truda. Pia Jojić, 7. a

6. oktobra se je 13 učencev naše šole, na povabilo ustvarjalcev oddaje, udeležilo snemanja MSC kot navijači OŠ Prežihovega Voranca iz Bistrice. Prekmurce smo bodrili z glasnim navijanjem in jim tudi pomagali pri iskanju najdaljše besede. Kdo je zmagal si lahko ogledate na RTV Slovenija, v soboto, 11. 11. 2023, dopoldne. Ob Tednu otroka pa smo v podaljšanem bivanju priredili kviz Mini sive celice, kjer so se v znanju pomerili učenci tretjih, četrtih in petih razredov. Kviz je vodil devetošolec Žiga, ki je lani zastopal šolo v Malih sivih celicah. Pri igri so mu pomagale prostovoljke Maruša, Stela in Lučka. V skupnem seštevku so bili boljši »A-jevci«. Vsi tekmovalci so pokazali veliko mero splošne razgledanosti. Čestitamo!

V Tednu otroka smo zaključili z dobrodelno akcijo ZPMS "Polna šolska torba". Zbrali smo pet velikih škatel potrebščin in 12 šolskih torb! Vse smo predali Zvezi prijateljev mladine. Hvala vam za sodelovanje in spodbujanje otrok k solidarnosti, ki je temelj iskrenih in povezovalnih odnosov.

Vsem udeležencem občinskega krosa iskreno čestitamo. Zahvaljujemo se staršem, ki vzpodbujate otroke, da s ponosom zastopajo šolo na športnih tekmovanjih. - 12. 10. 2023

Muzej narodne osvoboditve Maribor in Akvarij/terarij - 10. 10. 2023

Poletje se je prevesilo v jesen, šolski prostori pa so po počitnicah spet zaživeli. Pridno smo ustvarjali, se gibali na prostem in učili. “Poslovili” smo se od poletja, se pogovarjali o varni poti v šolo, Tednu mobilnosti, pripravljali na Sončkov dan in še marsikaj. Vsako leto prvi teden v oktobru obeležimo TEDEN OTROKA. Izvedli smo številne delavnice in aktivnosti. Letošnji slogan se je glasil »Zakaji in zatoji radovednosti«. Trudili smo se prilagoditi in ugoditi željam učenk in učencev. Iskali smo odgovore na mnoga vprašanja z brskanjem po knjigah in enciklopedijah, spraševali starejše ter ugotovili, da imamo veliko željo po razumevanju okolja.

Arboretumu Volčji Potok - 5. 10. 2023

Mladinsko klimatsko zdravilišče Rakitna - od 4. do 6. 10. 2023

Mnogoboj - kros, 60 m, vortex in skok v daljino. 27. 9. 2023

27. 9. 2023

SVETOVNO PRVENSTVO V BANGKOKU od 31. 8. 2023 do 6. 9. 2023 Uspeh naše ekipe v sestavi Lana Jaš (9. b), Mia Levič (9. a) in Luka Ribaljčenko (9. b), nas je na regijskem tekmovanju v Kopru pripeljal do svetovnega prvenstva. Tokrat smo šli na septembrski rok, ki je trajal od 31. 8. 2023 – 6. 9. 2023 v Bangkoku. Tudi tokrat je bila konkurenca številčna in močna, saj je bilo 3500 tekmovalcev iz 40 držav in tokrat samo naša ekipa iz Slovenije. Kljub temu smo se odlično odrezali ter se kvalificirali na Turnir šampionov, zadnji, najvišji nivo tekmovanja, ki je vsako leto na Univerzi Yale, ZDA. ČESTITKE! Mentorica: Tjaša Milijaš

od 29. do 30. 9. 2023

26. 9. 2023 smo z učenci prve triade podprli projekt množičnega teka pod geslom “ Začni mlad, tekmuj pošteno.”

23. september 2023

Ob Tednu mobilnosti so se učenci 6. razredov udeležili Kolesarskega kroga. - 21. 9. 2023

V okviru preventivne akcije »Varno na poti v šolo in domov«, smo se prvošolci udeležili prireditve na Postaji prometne policije Ljubljana. Med izžrebanimi nagrajenci je bil učenec 1. b razreda Blaž Špoljarič.

V torek, 19. 9. 2023, je na naši šoli potekal ustni del predtekmovanja v kvizu Male sive celice za območje Ljubljana – mesto, saj so bili lanski tekmovalci zmagovalci območja. Na ustni del se uvrsti osem najboljših šol v regiji. Naša ekipa, ki jo sestavljajo Jan Mušič iz 7. b, Luka Panić iz 8. a in Laura Veren iz 9. b

od 6. do 8. septembra 2023, CŠOD Kranjska Gora

(Visited 11.139 times, 1 visits today)
Dostopnost