34. Mestni otroški parlament

V sredo, 13. 3. 2024, sem se kot predstavnica šolske skupnosti in šolskega parlamenta udeležila 34. Mestnega otroškega parlamenta na temo »Duševno zdravje otrok in mladih«. Predstavniki 47-ih osnovnih šol in zavodov smo zasedali v Mestni hiši. Parlament je vodila Mestna otroška vlada. Gostje, ki so odgovarjali na naša vprašanja, so bili:

• Jože Ruparčič, namestnik varuha človekovih pravic;
  • Marija Fabčič, vodja Oddelka za predšolsko vzgojo in izobraževanje pri MOL;
  • Breda Primožič Novak, predstavnica MOL.

Med predstavitvami najboljših akcij šol za spodbujanje duševnega zdravja mladih, nas je pozdravil tudi župan Zoran Janković, ki je z nami sproščeno klepetal o krovni temi in nas nato povabil k ogledu svoje pisarne.

Ob koncu zasedanja smo izglasovali temo za naslednji dve leti, ki nosi naslov »Različne oblike zasvojenosti in motnje hranjenja«. Mladi si želimo javno spregovoriti, izraziti svoje mnenje o temah, ki so za nas pomembne.

Zapisala: Tinkara Mali, 8. a

Morda vam bo všeč tudi...