Skoči na glavno vsebino

Naravoslovje in biologija

Dobrodošli na spletni strani NARAVOSLOVJE in BIOLOGIJA

Jernej GLASER
e-pošta:
Govorilne ure:

Diana RUTAR
e-pošta: diana.rutar@guest.arnes.si
Govorilne ure:

 


Gradivo za pripravo na šolsko tekmovanje iz BIOLOGIJE:

 


Gradivo za pripravo na tekmovanje iz SLADKORNE BOLEZNI 2017/2018:

Literatura za tekmovanje


Gradivo za pripravo na tekmovanje KRESNIČKA 2017/2018:

Tekmovanje Kresnička je tekmovanje v znanju naravoslovja za učence od 1. do 7. razreda osnovne šole. Tekmovanje traja 45 minut za prvi, drugi in tretji razred ter 60 minut za 4-7 razred. Naloge, ki jih učenci rešujejo na tekmovanju, so pretežno izbirnega tipa.

Bistven del tekmovanja so eksperimenti, ki jih učenci izvedejo doma. Za vsako tekmovalno skupino so v razpisu objavljena navodila za izvedbo poskusov. Pripomočki, ki jih učenci za izvedbo poskusov potrebujejo, so preprosti. Del vprašanj na tekmovanju (približno polovica) se nanaša na opažanja pri opravljanju poskusov iz razpisa in na pojave, ki v teh poskusih nastopajo.

Starši bodo pred tekmovanjem dobili soglasja, da so seznanjeni z razpisom tekmovanja, pravilnikom tekmovanja ter objavo podatkov (ime, priimek, šola, točke, priznanje) in rezultatov doseženih na tekmovanju. Brez podpisanega soglasja učenec ne bo smel pristopiti k tekmovanju.

Cilji in namen tekmovanja

  • širjenje znanja in poglabljanje že osvojenih znanj tudi nad zahtevnostjo rednega programa na področju naravoslovja za OŠ,
  • primerjanje znanja med učenci na področju naravoslovja,
  • popularizacija naravoslovja,
  • odkrivanje in spodbujanje za naravoslovje nadarjenih učencev,
  • spodbujanje in popularizacija eksperimentiranja,
  • spopolnjevanje v eksperimentalnem delu,
  • motivacija za nadaljnje poglabljanje znanja s področja naravoslovja.

Ravni tekmovanja

  • šolsko tekmovanje za bronasto priznanje (v skladu s Pravilnikom)

Navodila za tekmovanje in poskusi


Gradivo za pripravo na tekmovanje ZDRAV DIH ZA NAVDIH:

 


Priprave na tekmovanje iz znanja NARAVOSLOVJA

 

(Visited 1.606 times, 1 visits today)
Dostopnost