PEŠBUS

V času Evropskega tedna mobilnosti 2021 smo akcijo Pešbus izvedli tudi na naši šoli. S Pešbusom smo pričeli 20. septembra in še vedno traja.

32 Slike

Kros - 3. razred

Šolski kros za učence 3. A in 3. B razreda - 30. 9. 2021

3 Slike

Ekskurzija na Dolenjsko

Ekskurzija na Dolenjsko za 7. razred - 29. 9. 2021: - grad Bogenšperk, - muzej Toneta Pavčka v Šentjuriju, - Trubarjeva domačija (Rašica); ogled spominske sobe in Trubarjeve domačije.

32 Slike

Evropski teden mobilnosti

Od 16. do 22. septembra je potekal Evropski teden mobilnosti. Tema letošnjega je bila »Živi zdravo, potuj trajnostno«. Z učenkami in učenci 3. razreda PB smo se pogovorili o tem, katera so okolju prijazna vozila, kaj je trajnostna mobilnost in kako lahko pripomoremo k boljšemu zdravju z gibanjem. Izkoristili smo čudovito jesensko vreme ter nekaj prevoznih sredstev narisali s kredami na asfaltno pot. Utrinke in izdelke si lahko pogledate v galeriji.

7 Slike

Delavnice filmske vzgoje

Učenci izbirni predmetov filmske vzgoje (FIL1, FIL2 in FIL3) so se udeležili brezplačnih filmskih delavnic v Pionirskem domu, ki so potekale v sklopu 15. ZOOM festivala. Učenci so se seznanili z izbranim filmskim poklicem, se v njemu na hitro preizkusili in na ta način pokukali v zakulisje filmske produkcije: • delavnica scenarija -> za učence IP Filmska vzgoja 1 (7. razred) • delavnica igre -> za učence IP Filmska vzgoja 2 (8. razred) • delavnica režije -> za učence IP Filmska vzgoja 3 (9. razred) - 21. 9. 2021

35 Slike

Tehniški dan za 9. razred

Raziskovali so znanosti in tehnologije preko interaktivnih eksponatov in delavnic v edinem znanstveno-zabavnem parku v Sloveniji – Tehnoparku Celje. Obiskali so tudi MOS Celje, kjer jim je bila predstavljena Ulica obrti – obrtni poklici. Videli so predstavitve posameznih poklicev, vključitev dijakov v proces praktičnega usposabljanja z delom, dobili informacije o srednjih šolah in spoznali podporo obrtno-zborničnega sistema. - 16. 9. 2021

14 Slike

Tedni vseživljenjskega učenja

Na OŠ Dravlje potekajo najrazličnejše dejavnosti v okviru Tedna vseživljenjskega učenja (od 6. septembra do 10. oktobra).

10 Slike

Eksperimentiranje pri NIT v 5. C

V 5. C smo pri naravoslovju in tehniki eksperimentirali - vpliv sonca na vreme. - 9. 9. 2021

7 Slike

Športni dan za 1. do 3. razred

Mini olimpijada - 10. 9. 2021

23 Slike

Športni dan za 6. do 9. razred

Pohod Blejska koča - 9. 9. 2021

21 Slike

Naravoslovni dan za 2. razred

Arboretum Volčji Potok - 9. 9. 2021

2 Slike

Sprejem prvošolčkov

Sprejem prvošolčkov na prvi šolski dan. - 1. 9. 2021

31 Slike

Varno v šolo

S šolarji so se na križišča in prehode za nekaj dni ob začetku šolskega leta vrnili prostovoljci v odsevnih telovnikih, ki voznikom ne dopuščajo, da bi pozabili, da najmlajši udeleženci v prometu zahtevajo posebno pozornost. - 1. 9. 2021

4 Slike

(Visited 1.514 times, 1 visits today)