Skoči na glavno vsebino

Ekskurzija v Berlin

V četrtek zvečer, 23. 5., smo se odpravili na dolgo pot do Berlina. Ne glede na razdaljo je vožnja razmeroma hitro minila, tako da smo za začetku popoldneva že začeli z raziskovanjem. Začeli smo z Brandenburškimi vrati in vladno četrtjo s predsedniško palačo in parlamentom, se sprehodili po aveniji Pod lipami in se ustavili pri spomeniku žrtvam holokavsta. V tem in naslednjem dnevu so sledili še ogledi sodobne železniške postaje, Aleksandrovega trga s televizijskim stolpom, East Side Gallery in ostali ostanki berlinskega zidu, muzej Gestapa in Checkpoint Charley z muzejem ter nakupovalne avenije Kurfürstendam, … Zadnji dan smo se na poti proti Ljubljani ustavili tudi v Dresdnu, kjer smo si pogledali čudovito opero Semperoper, najbolj znano protestantska cerkev Frauenkirche, katoliško katedralo Hofkirche in čudovit Dresdenski grad Zwinger iz 15 stoletja.

(Visited 314 times, 4 visits today)

Morda vam bo všeč tudi...

Dostopnost