Branje

BRANJE

Pripravila: Jelka ŠTRITOF

V šoli se učimo brati, pisati govoriti in poslušati. To so veščine, ki jih uporabljamo celo življenje. branje

Da pa bi jih čim več učencev osvojilo čim bolje, bomo v letošnjem šolskem letu:

• v vseh razredih bogatili besedišče in pojmovni svet,
  • urili tehniko branja
  • in se trudili razumeti prebrano.

Doma bomo vsak dan brali, pri tem pa nam bodo pomagali in nas vzpodbujali starši.

Ob mednarodnem dnevu pismenosti: “Poskrbimo, da bodo ob koncu šolanja pismeni prav vsi otroci. Naj ozavestijo kognitivne procese, ki se odvijajo, ko raziskujejo svetovni splet; razumejo naj, kaj jim sporoča besedilo med vrsticami; naj se zavedajo različnih tipov pismenosti in njihovega pomena – naj vsi vedo, da je od njihove naravoslovne in matematične pismenosti, od njihove zmožnosti dekodiranja besednih in nebesednih gradiv pomembna kakovost njihovega življenja, prav tako kot od njihove finančne pismenosti ali ljubezni do knjig.” (Savina Zwitter, predsednica BDS)