SVETOVNI DAN ZEMLJE

V ponedeljek, 22. aprila, na Svetovni dan Zemlje, se je na šoli odvijala čistilna akcija za učence naše šole. Akcijo smo izvedli v sodelovanju s krajevno skupnostjo, Dnevnim centrom Skupaj v skupnosti in podjetjem AstraZeneca. Učenci so se skupaj z učitelji podali na teren, kjer so očistili smeti v neposredni šolski okolici in se ozavestili o pomembnosti ohranjanja čistega in zdravega okolja.

Svoj doprinos k Svetovnemu dnevu Zemlje so prispevali tudi učenci podaljšanega bivanja, ki so očistili šolsko igrišče.

Čistilna akcija je bila priložnost, da se zavemo pomena skrbi za naš planet in da vsak posameznik lahko prispeva k njegovi ohranitvi. Upajmo, da je bila naša akcija odraz spoštovanja do Zemlje in naj bo hkrati navdih za trajnostno delovanje v prihodnosti.

Zapisal: Jernej Glaser

Morda vam bo všeč tudi...