Skoči na glavno vsebino

Zaključek akcije: Halo, si za to?

20160505_153153Akcija zbiranja starih, odsluženih in neuporabnih mobilnih telefonov je zaključena. Z vašo pomočjo smo zbrali 92 mobilnih telefonov, veliko polnilcev in baterij. Učenci predmetne stopnje so si tudi ogledali filmček o recikliranju telefonov. Novejša metoda recikliranja je bolj kompleksna. Ohišje mobilnikov se zmelje, da je lažje izločiti kovine, nato se pretopi in uporabi za odlitke. Kovine lahko izločijo tudi iz baterije. Plastiko iz delov mobilnika dobijo s topljenjem. Spominske čipe in druge vredne dele lahko ponovno uporabijo. Prav tako lahko ponovno uporabijo posamezne dele kot so tipkovnice, LCD ekrani, SIM kartice, antene, baterijski konektorji, tiskana vezja, leče, mikrofoni. Torej: stari mobilniki ne sodijo v smeti. Prinesite jih v šolo in mi jih bomo odnesli v zbirni center.
20160505_154640Škatli z odsluženimi telefoni smo predali gospodu Borutu Hafnerju, članu Rotary Cluba Medvode.

Hvala, ker ste bili ZA TO!

Za šolsko skupnost: Vesna Farkaš

(Visited 168 times, 1 visits today)

Morda vam bo všeč tudi...

Dostopnost