Skoči na glavno vsebino

Mednarodni dan strpnosti

Sprejemanje drugačnosti je ena od osnovnih vizij OŠ Dravlje, zato smo se letos vključili v človekoljuben projekt v okviru Izobraževalnega centra Eksena. Projekt z naslovom »MEDNARODNI DAN STRPNOSTI – DAN ZA STRPNOST IN PRIJATELJSTVO« je potekal v mesecu novembru, saj je 16. november imenovan za Mednarodni dan strpnosti. Tema projekta v letošnjem letu je: Z DRUGIM RAVNAJ TAKO, KOT  SI ŽELIŠ, DA BI DRUGI RAVNALI S TABO. Namen projekta je ozaveščanje otrok in mladih o različnih oblikah nestrpnosti ter pomembnosti medsebojnega spoštovanja, prijateljstva in sodelovanja.

V okviru različnih delavnic so učenci od 1. do 9. razreda brali, likovno ustvarjali in se pogovarjali na temo strpnosti, prijateljstva, medsebojnega spoštovanja, razumevanja ter sprejemanja. Ugotovili smo, da lahko vsak od nas s prijazno besedo ali prijateljskim objemom prispeva k več strpnosti in boljšemu počutju v razredu. Nekaj izdelkov si oglejte v galeriji.

Koordinatorica projekta na šoli: Ksenija Novak

(Visited 178 times, 1 visits today)

Morda vam bo všeč tudi...

Dostopnost