Draveljčkovemu dnevu smo namenili ekološko temo »Draveljček misli zeleno«, tudi kot posvetilo svetovnemu dnevu Zemlje, ki je 22. aprila. V dopoldanskem času so bili učenci zelo ustvarjalni pri različnih eko delavnicah, zbiranju papirja, zdravil s pretečenim rokom… Sledila je čistilna akcija v okolici naše šole, pri kateri so se nam pridružili tudi otroci iz sosednjega vrtca Mojca. Nadaljevali smo s športnimi igrami s pripomočki iz odpadnega materiala, sodelovali so vsi učenci podaljšanega bivanja in pri dejavnostih zelo uživali. Učenke 4. razreda so nam pripravile eko modno revijo iz vrečk in časopisnega papirja in se sprehodile po asfaltni pisti ob glasbeni spremljavi. Draveljčkov dan smo zaključili s podelitvijo eko medalje za sodelovanje pri športnih igrah, učenci pa so se še posladkali s sadjem. 

Za aktiv podaljšanega bivanja, Jure Kalan

(Visited 205 times, 1 visits today)