Obveščamo vas, da bodo imeli učenci 9. razreda 19. septembra 2019 na Zavodu 404 v Ljubljana TEHNIŠKI DAN.

Učenci se razdelijo v dve skupini. Prva skupina se odpravi v razred, kjer spoznajo mikrokrmilnike Arduino in se podajo v svet programiranja v prilagojenem programskem jeziku C++ v programskem okolju Arduino IDE. Predavanje traja 2 šolski uri.

Druga skupina se med tem razdeli na dve manjši skupini in zasede elektrotehniško in ročno delavnico. Skupina v elektro tehniški delavnici spozna osnovne elektronske komponente, preizkusijo se v spajkanju in si izdelajo enostavno vezje (baterija+ upor+ LEDica). Medtem skupina v ročni delavnici spozna pomen izdelave prototipov, stroje, ki se pri tem uporabljajo in si na koncu izdela osnovo lesene broške. Po eni šolski uri se skupini v delavnicah zamenjajo.

Po dveh šolskih urah sledi malica, nato se učenci z razreda zamenjajo s skupino iz delavnice. Zgoraj opisani potek se nato ponovi.

Šolsko malico vzamejo seboj. Odhod ob 8.00, ter povratek do kosila. S seboj imajo URBANO.

S spoštovanjem!

Vodja: Brigita Horvat