Skoči na glavno vsebino

Prvošolci po Ljubljani

Prvošolci, ki se niso udeležili naravoslovnega tabora v Kočevju, so imeli primerljive aktivnosti v šoli oz. njeni okolici. Tako smo v okviru naravoslovnega dne spoznavali travnik v Krajinskem parku Rožnik. Bi znali našteti nekaj travniških rastlin in živali? Travnik krasijo ripeča zlatica, črna detelja, ivanjščica, kozja brada, kadulja, marjetica, zvončnica, spominčica, nokota, latovka, pasja trava in lisičji rep. Nad njimi letajo čebele, čmrlji, metulji, muhe, komarji, pikapolonice, hrošči. Seveda nismo mogli mimo različnih drevesnih vrst, predvsem lipe, javorja, navadnega in divjega kostanja, smreke, bora in jelke. V gozdu in na travniku smo čuječe začutili naravo, ki nas obdaja. V okviru športnega dne smo se pa podali na Ljubljanski grad. Pot nas je vodila skozi Mestni park Tivoli, središče mesta in po Študentski ulici na grad. Vmes smo si ogledali znamenitosti mesta (Narodno galerijo, Opero, Tromostovje, Prešernov trg, Mestno hišo, Robbov vodnjak …), na gradu pa občudovali razgled nad belo Ljubljano.

Za prvošolce: učitelji Vesna, Jure in Polona

(Visited 81 times, 1 visits today)

Morda vam bo všeč tudi...

Dostopnost