MEPI pustolovske odprave

V torek, 3. 10. 2023, je ekipa projekta MEPI na OŠ Dravlje le-tega predstavila učenkam in učencem osmega razreda.
Kaj je MEPI? Gre za mednarodni projekt, ki mlade spodbuja k samostojnosti, urjenju veščin, zdravemu življenjskemu slogu in preživljanju prostega časa v naravi. Spodbuja jih na področju prostovoljstva in osebne rasti. Učenci v dveh šolskih letih opravijo štiri področja (prostovoljstvo, veščine, šport in odprave), skozi postopek pa jih vodi MEPI mentor na naši šoli. Pustolovska odprava je priložnost, da se bolje spoznajo v novi situaciji, se orientirajo, samostojno skuhajo topel obrok, prenočijo v šotorih (v naravi) in uporabijo pridobljene veščine v praksi. Enkrat do največ dvakrat mesečno se na srečanjih učijo postavljanja šotorov, vedenja v naravi, poučijo se o opremi in primernih oblačilih, prvi pomoči, orientaciji ipd. Skupina lahko šteje od 4-7 učencev.

Utrinke letošnje odprave si lahko pogledate na:

Dodatne informacije o programu so v priloženi PowerPoint datoteki in na uradni spletni strani MEPI-ja.

Prijave zbirata razrednika do 10. 10. Vse dodatne informacije lahko dobite pri MEPI ekipi (Ksenija Novak, Jure Kalan in Tomaž Juvan).

>> Prijavnica za udeležence MEPI 2023/2024

>> predstavitev MEPI odprave

Morda vam bo všeč tudi...