Osnovna šola DRAVLJE

Osnovna šola DRAVLJE - VIZIJA ŠOLE: "Na naši šoli spoštujemo sebe in druge, sprejemamo drugačnost ter skupaj varno in ustvarjalno stopamo znanju in življenjskim ciljem naproti"

Tehniški dan za 5. razred – Muzej Bistra

V petek, 14. 12. 2018, bo za učence 5. razreda tehniški dan v Muzeju Bistra. Preizkusili se bodo v tkanju zapestnic in se spoznali z lesarsko obrtjo v preteklosti. Ker je muzej v gradu, gradovi pa so v zimskem času precej hladni, naj bodo učenci toplo oblečeni in obuti. S seboj naj imajo podlago za pisanje in pisalo.

Zbor je ob 8.00 pred šolo, kjer dobijo malico, prihod nazaj pa bo do kosila in ostalih obveznosti.

Alenka Balon

Tehniški dan za 6. in 7. razred – STEKLOPIHAŠTVO

Obveščamo vas, da bodo imeli učenci 6.  in 7.  razreda, 14. decembra 2018, na šoli TEHNIŠKI DAN – O STEKLOPIHAŠTVU.

Učenci bodo v uvodni uri zbrani vsi skupaj v jedilnici. Po prvi uri se razdelijo v skupine, ki se potem izmenjujejo na delavnicah.

Cena steklopihaške delavnice in materiala bo okoli 8,00 eur na učenca, ki jo boste plačali po položnici in vsebuje:

• ogled dela steklopihača, ki prikaže tehnike izdelave in naredi nekaj izdelkov,
  • praktično delo vsakega učenca, ko vsak napiha svoj izdelek,
  • sodelovanje pri kreiranju »novih« steklenih izdelkov, ko se učenci preizkusijo kot oblikovalci in rišejo zamisli,
  • material za delavnico poslikave stekla,
  • na koncu pa dobijo vsi učenci še izdelek, ki so ga sami napihali in jim ostane v spomin na to nepozabno delavnico.

V šolo pridejo ob 8.00 – 8.15  in končajo do kosila.

S seboj imajo zapisovalne in zarisovalne pripomočke.

S spoštovanjem!

Vodja TD Brigita Horvat

3. razredi v Muzeju pošte in telekomunikacij

V sredo, 5. 12. 2018, so imeli učenci 3. razredov Tehniški dan v Muzeju pošte in telekomunikacij, ki ima prostore v Polhograjski graščini v Polhovem Gradcu in je del Tehniškega muzeja Slovenije.

Muzejske zbirke so učence na poučen in zabaven način s pomočjo izbranih predmetov, ki so jih lahko otipali in preizkusili, popeljali skozi zgodovino pošte ter jim predstavili telekomunikacije včeraj, danes in jutri.

Imeli pa so tudi ustvarjalno delavnico, kjer so izdelali poštni rog.

>> fotogalerija

Učenci 7. razredov obiskali Biotehnično fakulteto

Sedmi razredi smo 20. 11. 2018 obiskali Biotehniško fakulteto, oddelek za biologijo. Študenti četrtega letnika so nam pripravili veliko zanimivih delavnic. V vivariju smo se urili v mikroskopiranju in pod stereolupo opazovali majhne organizme v njihovem življenjskem okolju. Spoznali smo kozice, mokrice, zelenega trdoživa, vodne bolhe, močvirsko sklednico in močerada.

V predavalnici pa so nam študenti predstavili paličnjake, krastačo, polža, ščurke, gekona in blavorja. Vseh teh organizmov smo se lahko dotikali. Za nekatere je bil to prvi stik z živimi organizmi in bilo je veliko zanimivih čustvenih odzivov. Delavnice so bile zelo poučne in zanimive.

>> fotogalerija

Spremenjen delovni čas zobne ordinacije

Spoštovani,

obveščamo vas, da bo od 1. 1. 2019 spremenjen delovni čas zobne ordinacije in sicer:

•       PON:     9.00 – 16.00
  •       TOR:      7.30 – 13.30
  •       SRE:       9.00 – 16.00
  •       ČET:       7.30 – 12.00

Hvala za razumevanje in lep pozdrav,

Maja Kovačič